Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 50

Нікопольські правники допомогли людині з обмеженими можливостями отримати пенсію

Деталі

Рубан і ФомишинаДо Нікопольського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулась громадянка Вікторія Ф*, мешканка м. Марганець. Громадянка потребувала допомоги із встановлення факту родинних відносин з батьком у якого вона перебувала на повному утриманні. Після його смерті Вікторії Ф* відмовили у пенсійному фонді в переведені на пенсію по втраті годувальника. Все через те, що з вини працівників реєстраційних установ, у документах виникла розбіжність у прізвищах її та батька.

Захист інтересів громадянки доручили заступнику начальника відділу Марганецького бюро правової допомоги Сергію Рубану. Правник склав позовну заяву провстановлення факту родинних відносин та забезпечив представництво в судовому засіданні. У результаті, ухвалою Марганецького міського суду Дніпропетровської області від 4 жовтня 2017 року вимоги громадянки Вікторії Ф*. було задоволено в повному обсязі, зважаючи на те, що викладені заявником обставини віднайшли своє підтвердження. Відповідно до ст. 256 ЦПК України в судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Правники Нікопольського місцевого центру з надання БВПД звертають увагу, що  громадяни, які мають інвалідність з дитинства та діти з інвалідністю мають право на отримання державної соціальної допомоги на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Держава гарантує соціальну підтримку  таким категоріям громадян, що мають одночасно право на державну соціальну допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам», на пенсію та на державну соціальну допомогу згідно із Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам», що призначається за вибором інвалідів з дитинства. При цьому, якщо такі громадяни мають право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника і державну соціальну допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам», ці виплати призначаються одночасно.

Державна соціальна допомога призначається з дня звернення за її призначенням. Інвалідам з дитинства дана допомога призначається на весь строк встановлення інвалідності. У разі зміни групи інвалідності інвалідам з дитинства виплачується державна соціальна допомога у новому розмірі.  Якщо щомісячний розмір пенсійних виплат державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, таким особам надається щомісячна державна адресна допомога у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.  Якщо громадянин одночасно отримує державну соціальну допомогу відповідно до Закону і пенсію у зв’язку з втратою годувальника, щомісячна державна адресна допомога надається до державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам і до пенсії у зв’язку з втратою годувальника.

Нагадуємо, що Нікопольський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги працює за адресою: м. Нікополь, вул. Івана Богуна, 9,  тел. (0566) 68-75-23, (0566) 68-75-40, МТС +380661773774.

Номер всеукраїнської гарячої лінії системи надання безоплатної правової допомоги 0-800-213-103.

   
Січень 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
   
   

koord c

   

DNA 219x116

   

banner tomorrows

   

ATO

   

Карта правових потреб Дніпропетровщини  

dnepr obl

   
   
   

На сайті 24 гостей та відсутні користувачі