Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 50

Головам об’єднаних територіальних громад Дніпропетровщини розповіли про систему безоплатної правової допомоги

Деталі

IMG 609012 січня 2017 року, у Дніпрі, на базі неприбуткової установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», відбувся семінар-тренінг для голів об’єднаних територіальних громад Дніпропетровської області з питань проектної спроможності ОТГ. Участь у заході взяла також директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Дніпропетровській області Людмила Яцуба.

Директор Дніпропетровського відокремленого підрозділу «Центру розвитку місцевого самоврядування» Олена Тертишна, яка виступила модератором заходу, наголосила на тому, що завданням неприбуткової установи є створення регіональної платформи посилення інституційної спроможності об’єднаних територіальних громад та передача громадам тих інструментів та механізмів, які сприятимуть їх функціональному удосконаленню та розвитку. Спільний тренінг для голів об'єднаних територіальних громад став першим кроком у роботі дніпропетровського Центру.

Олег Кужман, перший заступник голови Дніпропетровської ОДА, назвав Центр навчальною базою для ОТГ, де вони можуть отримати всі необхідні знання для того, щоб набути спроможності, а також навчитись писати і захищати свої проекти. Олег Кужман підкреслив, що позиція керівництва міста і області одна - повністю закінчити процес децентралізації на Дніпропетровщині в наступному році.

«На вас ми покладаємо велику надію – звернувся до присутніх представників ОТГ в.о. дніпропетровської облради Мгер Куюмчян. - Адже демократична держава неможлива без сильного, незалежного і дуже потужного місцевого самоврядування. Тому ви сьогодні - взірець для всієї України, а сам Центр є дуже серйозним майданчиком, на якому можна поділитися власним досвідом з тими, хто ще не встиг об’єднати свої громади».

Не менше важливою, ніж отримання фінансової підтримки за рахунок міжнародних грантів чи підтримки з боку державної влади у роботі об’єднаних територіальних громад, є юридична складова. Директор Дніпропетровського Регіонального центру з надання БВПД Людмила Яцуба презентувала головам ОТГ та головним партнерам Дніпропетровського підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування систему безоплатної правової допомоги.  Це нині – мережа зі 121 центру (24 Регіональних центри та 97 місцевих) з надання БВПД та 427 бюро правової допомоги у всіх регіонах України, місією яких є захист прав людини шляхом забезпечення доступу до правосуддя та посилення правових можливостей представників соціально-вразливих груп, територіальних громад та спільнот.

«На сьогодні кожна територіальна громада має доступ до безоплатної правової допомоги, - наголосила Людмила Яцуба. – На Дніпропетровщині окрім Регіонального центру наразі діє 8 місцевих центрів з надання БВПД та 25 бюро правової допомоги.Безоплатна первинна правова допомога включає такі види правових послуг, як надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань, складення заяв, скарг, інших документів правового характеру (крім процесуальних), а також надання особі допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації. Безоплатна вторинна правова допомога – вид державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя, і включає такі види правових послуг, як захист, здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на таку допомогу в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, складення документів процесуального характеру.

Очільниця центру також закликала присутніх голів ОТГ проінформувати про діяльність системи БПД членів своїх громад, а також розповсюдила серед присутніх інформаційні матеріали з контактами місцевих центрів та бюро.

Нагадаємо, що Регіональний центр з надання БВПД у Дніпропетровській області знаходиться за адресою: м. Дніпро, вул. Старокозацька, 56, 5 поверх, кабінети 501, 502, 503, 509, 519. Адреси місцевих центрів та бюро можна переглянути тут.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103.

До відома: Діяльність неприбуткової установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» спрямована на зміцнення спроможності органів влади та місцевого самоврядування на центральному, регіональному та місцевому рівнях для реалізації регіональної політики та реформи децентралізації, покращення надання громадянам місцевих адміністративних послуг. «Центр розвитку місцевого самоврядування» діє за сприяння Програми «U-LEAD з Європою: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні».

   
Січень 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
   

   
   

koord c

   

DNA 219x116

   

banner tomorrows

   

ATO

   

1pracia.png

   

Всеукраїнська карта правових потреб, інституцій та партнерів системи безоплатної правової допомоги  

dnepr obl

   
   
   

На сайті 12 гостей та відсутні користувачі